A może Home Staging?

A może Home Staging?

Home staging? A co to właściwie jest?

Decydując się na sprzedaż lub wynajęcie nieruchomości, warto zdać sobie sprawę, że będzie ona konkurowała z innymi o zbliżonych parametrach, takich jak powierzchnia, cena czy lokalizacja. To kryteria, na podstawie których osoba poszukująca swoje wymarzone lokum wybierze te, najbardziej odpowiadające jej oczekiwaniom. Ostatecznie jednak wybór padnie na tylko jedną z nich, a zadecydują o tym emocje. Jakie? Zarówno te pozytywne, takie jak wizja wspólnych posiłków przy kuchennym stole, oglądania telewizji w przytulnej sypialni, czy kąpieli w czystej łazience, jak i te negatywne, związane z brzydkimi zapachami lub bałaganem, usterkami, czy otoczeniem naszej nieruchomości.

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele może zmienić udekorowanie okien firanami, zmiana koloru ścian na jaśniejsze i bardziej stonowane, położenie dywanu na podłodze, czy choćby wymiana żarówek na jaśniejsze lub o innej temperaturze barwowej. Te, być może z pozoru bez znaczenia rzeczy, mogą sprawić, iż odbiór nieruchomości przez klienta zmieni się diametralnie. Pamiętajmy o tym, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze i można je zrobić tylko raz. Ta sama zasada dotyczy sprzedaży lub wynajmu nieruchomości.

Niejednokrotnie już na etapie przeglądania ofert w internecie, klient może w ogóle nie wziąć pod uwagę Twojej nieruchomości, jeśli nie zrobi na nim odpowiedniego wrażenia. Dlatego warto poświęcić trochę czasu i wbrew pozorom niedużo pieniędzy by uzyskać efekt, który sprawi, że to właśnie Twoja nieruchomość będzie tą, którą klient wybierze spośród innych.

Oczywiście nie musisz się na tym znać i wiedzieć jak tego dokonać. Możesz po prostu skorzystać z naszej usługi dodatkowej zwanej „home staging’em”, a my odpowiednio przygotujemy Twoją nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu oraz wykonamy profesjonalną sesję zdjęciową, dzięki której wydobędziemy z Twojej nieruchomości wszystko to co najlepsze.

Czy warto skorzystać z usługi home staging’u?

Zapewne zastanawiasz się jaki jest sens inwestowania pieniędzy w nieruchomość skoro ją sprzedajesz, a przyszły właściciel pewnie i tak wszystko będzie robił po swojemu? Otóż jest to właśnie swego rodzaju inwestycja, która przyniesie Ci zysk, tylko w nieco innej formie. A w jakiej?

Jeśli wystawisz swoją nieruchomość do sprzedaży bez jej odpowiedniego przygotowania, czyli home staging’u, to oczywiście uda się ją prędzej czy później sprzedać, ale proces ten zazwyczaj będzie trwał dłużej. Ty, zaniepokojony mijającymi miesiącami, w trakcie których nie pojawia się żaden poważnie zainteresowany klient, a ci, którzy przychodzą jedynie kręcą nosami narzekając, że mieszkanie nie jest warte swojej ceny, zaczynasz tę cenę obniżać, czasem nawet kilkukrotnie w całym procesie sprzedaży. Kiedy wreszcie pojawi się wyczekiwany klient skłonny kupić Twoją nieruchomość, zapewne będzie chciał jeszcze negocjować cenę. I nie będą go interesowały Twoje tłumaczenia, o ile ta została już obniżona od pierwotnej. W końcu zmęczony już tym wszystkim, a nie daj Boże pod presją goniącego Cię terminu własnej umowy przedwstępnej, którą już wcześniej podpisałeś na zakup swojej nowej, wymarzonej nieruchomości, opuszczasz jeszcze kilka tysięcy, co w całości daje kilkunasto lub nawet kilkudziesięciotysięczną stratę. A czemu stratę? Bo gdybyś zainwestował w odpowiednie przygotowanie Twojej nieruchomości przed sprzedażą, to prawdopodobnie udałoby Ci się uzyskać pierwotnie zakładaną cenę, i mimo zainwestowania pewnej kwoty w home staging, i tak wyszedłbyś in plus, biorąc pod uwagę cenę sprzedaży Twojej nieruchomości bez odpowiedniego jej przygotowania.

A ile kosztuje taka usługa?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż jest to uzależnione od zakresu prac jaki trzeba wykonać w danej nieruchomości. Nie mniej jednak idea home staging’u jest taka, aby kwota inwestycji była możliwie jak najniższa. A dzięki temu, iż posiadamy bogaty asortyment własnych dodatków dekoracyjnych, koszt całego przedsięwzięcia może być naprawdę znikomy, tym bardziej, iż większość nieruchomości wymaga jedynie odgracenia przestrzeni, czasem zmiany układu funkcjonalnego mebli i stworzenia odpowiedniego nastroju wnętrza. Co więcej, całość możemy sfinansować z własnych środków, a rozliczysz się z nami dopiero po sprzedaży nieruchomości.

Nasze realizacje

Napisać można wiele, ale nic do nas nie przemawia tak, jak obrazy. Dlatego poniżej przedstawiamy niektóre z naszych dotychczasowych realizacji. Mamy nadzieję, że przybliżą Ci ideę home staging’u i zachęcą do skorzystania z tej usługi.

Masz pytania?
Porozmawiaj z naszym ekspertem

Emil Drzymalski

Ekspert ds. obsługi klienta

  tel. 508 222 220
  emil@panorama-nieruchomosci.net