Aktualności

Zakup mieszkania i związane z tym formalności

Kupno mieszkania i związane z tym formalności

Panorama Nieruchomości 18 maja 2018

Kupno mieszkania i związane z tym formalności

Kupno mieszkania to wydarzenie, które wpływa na nasze przyszłe życie. Zakup ten wiąże się przeprowadzką, możliwością zaaranżowania przestrzeni według własnych upodobań, ale także z formalnościami: wizytami w urzędach, u notariusza czy koniecznością zapłaty podatków i uregulowaniem opłat. Czas potrzebny na załatwienie tych spraw warto wcześniej zaplanować i odpowiednio przygotować się do czekających nas procedur administracyjnych.

Więcej
Wynajmowanie mieszkania a posiadanie czworonoga

Mieszkanie przyjazne czworonogom

Panorama Nieruchomości 7 maja 2018

Mieszkanie przyjazne czworonogom

Rynek wynajmu mieszkań w Polce cały czas się rozwija. Mieszkanie na własność to dla wielu z nas inwestycja na wiele lat. Jednak zwiększająca się mobilność społeczeństwa powoduje, że rynek najmu mieszkań będzie rósł w siłę. Właściciele czworonogów bardzo często zastanawiają się, czy fakt posiadania psa lub kota może wpłynąć na odmowę zawarcia umowy przez właściciela lokalu.

Więcej
Aneks kuchenny i jego wpływ na mieszkanie

Pomysł na aneks kuchenny

Panorama Nieruchomości 27 kwietnia 2018

Pomysł na aneks kuchenny

Aneks kuchenny to obecnie najczęściej stosowane rozwiązanie. W starszym budownictwie było ono rzadkością. Aneks sprawdza się zwłaszcza w przypadku niewielkich mieszkań. Połączenie kuchni i pokoju dziennego ma wiele plusów, ale także i wad.

Więcej
Kupno kawalerki. Inwestycja w nieruchomości

Kawalerka – niewielka przestrzeń o dużych możliwościach

Panorama Nieruchomości 23 kwietnia 2018

Kawalerka – niewielka przestrzeń o dużych możliwościach

Niewielkie mieszkania cieszą się ogromną popularnością. Kupujących kusi niższa cena i dobra lokalizacja. Na atrakcyjność wpływa możliwość odsprzedaży takiej nieruchomości w przyszłości. Popularne są także kawalerki. Jest to doskonała opcja dla młodych osób, które chcą się usamodzielnić, a także dla singli, którzy nie potrzebują wielopokojowego mieszkania. Kawalerki to świetna alternatywa dla tych, którzy często zmieniają pracę i miejsce zamieszkania.

Więcej
Mieszkanie dla pary. Kupno mieszkania

Mieszkanie idealne dla pary

Panorama Nieruchomości 26 marca 2018

Mieszkanie idealne dla pary

Idealne mieszkanie dla pary różni się od tego, które spełnia wszystkie wymagania singla. Dwie osoby potrzebują odpowiedniej przestrzeni. Konieczne staje się wydzielanie stref, które będą miejscem do pracy, relaksu i codziennych aktywności.

Więcej
Mieszkanie w kamienicy. Wady i zalety.

Połączenie tradycji i nowoczesności. Plusy i minusy mieszkania w kamienicy.

Panorama Nieruchomości 20 marca 2018

Połączenie tradycji i nowoczesności. Plusy i minusy mieszkania w kamienicy.

Stare kamienice są nieodzownym elementem architektonicznym wielu miast. Wyremontowane i odrestaurowane stanowią ozdobę i tworzą niepowtarzalny klimat, zupełnie odmienny od tego, który panuje na blokowisku. Mieszkanie w kamienicy ma swoje wady i zalety. Każdy, kto zastanawia się nad kupnem tego typu nieruchomości, powinien dokładnie przeanalizować plusy i minusy takiej inwestycji.

Więcej
Toruń idealne miejsce do rekreacji

Toruń nastawiony na rekreację

Panorama Nieruchomości 13 marca 2018

Toruń nastawiony na rekreację

Aktywność fizyczna i spędzanie czasu na świeżym powietrzu to gwarancja zachowania zdrowia oraz dobrej formy. Planujący przestrzeń miejską dostrzegli, jak wielką popularnością zaczęły cieszyć się siłownie zewnętrzne i inne miejsca, które umożliwiają wypoczynek i relaks. Dostęp do miejsc rekreacyjnych jest coraz częściej ważnym argumentem podczas podejmowania decyzji o kupnie bądź wynajęciu mieszkania.

Więcej
Ogród a kupowanie działki

Ogród a kupowanie działki

Panorama Nieruchomości 6 marca 2018

Ogród a kupowanie działki

Posiadanie ogrodu jest jednym z czynników, które wpływają na podjęcie decyzji o kupnie działki pod budowę domu. Już na etapie wybierania odpowiedniej lokalizacji warto pomyśleć o tym, jak ma wyglądać nasz wymarzony ogród. Może okazać się, że na niewielkiej działce nie będziemy mogli zrealizować wszystkich naszych pomysłów. Z drugiej strony, odpowiednia pielęgnacja wielu kwiatowych rabat i wymagających drzew i krzewów to bardzo czasochłonne zajęcie.

Więcej