fbpx

Aktualności

Umowa pośrednictwa „na wyłączność”.

administrator 9 marca 2020

Umowa pośrednictwa z klauzulą wyłączności – dlaczego warto?

Umowa pośrednictwa w obrocie nieruchomościami z klauzulą wyłączności, to wbrew wielu negatywnym stereotypom, rozwiązanie zwiększające szanse na korzystną i szybką sprzedaż Twojego mieszkania czy domu. O tym jakie są jej korzyści i dlaczego to idealny model współpracy, przekonasz się czytając poniższy artykuł.

Wbrew pozorom, podpisanie tzw. umów „otwartych” z kilkoma pośrednikami, wcale nie zwiększa szans na szybkie znalezienie klienta, skłonnego zapłacić za naszą nieruchomość ustaloną przez nas kwotę. Wręcz przeciwnie. Jasno określona strategia sprzedaży, za którą odpowiedzialna będzie jedna agencja, stanowi gwarant sukcesu.

Pośrednictwo szyte na miarę

Coraz więcej agencji pośrednictwa, które stawiają na jakość, a nie ilość, oferuje swoim klientom ekskluzywną ofertę współpracy na zasadzie wyłączności, dzięki czemu może dopasować odpowiednią strategię sprzedaży dla konkretnej nieruchomości, bo przecież każada nieruchomość jest inna. Umowa na wyłączność to odpowiedź na ewoluujące wymagania w zakresie sprzedaży nieruchomości oraz podniesienie satysfakcji klienta z wykonanej usługi pośrednictwa. Jakie są jej zalety? Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich.

1. Spersonalizowany pakiet rozwiązań

Podpisanie umowy na wyłączność z jednym, sprawdzonym pośrednikiem, to gwarancja otrzymania dedykowanej strategii działań, zwiększających szansę na korzystną sprzedaż nieruchomości. Rozwiązania są dobierane indywidualnie, a jasno określony cel i jego realizacja przez dedykowanego pośrednika – przekładają się na szybszą transakcję. Tylko współpraca z jednym pośrednikiem, który ma zagwarantowany zysk z przeprowadzonej transakcji, pozwoli na 100 % zaangażowanie w sprzedaż Twojej nieruchomości.

2. Obsługa VIP – dla każdego

Umowa z klauzulą wyłączności to przede wszystkim komfort dla właściciela nieruchomości. Cały proces związany z przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży, tak nieruchomość trzeba przygotować do sprzedaży i prowadzeniem tej sprzedaży, spoczywa na barkach jednego pośrednika, na którym również spoczywa pełna odpowiedzialność za przeprowadzone działania, czego nie można oczekiwać w przypadku gdy sprzedaż prowadzi kilka firm jednocześnie. Klient kontaktuje się tylko z jednym przedstawicielem, który jest odpowiedzialny za całokształt działań, mających na celu jak najkorzystniejszą finalizację transakcji. Dzięki temu właściciel zyskuje cenny czas, jaki musiałby poświęcić na kontakt z kilkoma specjalistami i unika nagłych, nieskoordynowanych prezentacji z kilku biur, w rezultacie czego pokazywane mieszkanie jest zawsze odpowiednio przygotowane na prezentację.

3. Lepszy marketing

Agent wiedząc, że jest jedyną osobą odpowiedzialną za sprzedaż nieruchomości, dokłada wszelkich starań, aby wyróżnić daną ofertę, gdyż ma gwarancję, iż po finalizacji umowy, zwrócą mu się poniesione nakłady – inwestuje w pozycjonowanie i widoczność oferty na pierwszych stronach, oferuje szereg ponadstandardowych rozwiązań (home staging, profesjonalna sesja fotograficzna, zdjęcia z drona, baner reklamowy).

4. Terminowość umowy

Umowa na wyłączność określona jest ramami czasowymi, co dodatkowo wpływa na intensywność działań podejmowanych przez pośrednika. Okres jej obowiązywania ustalany jest indywidualnie z klientem. Nie ma więc ryzyka, że procedura związana ze sprzedażą nieruchomości będzie celowo przedłużana przez agencję.

5. Brak ukrytych adresów

Pośrednik mający wyłączność na ofertę może reklamować daną nieruchomość, podając jej dokładny adres, a także prezentując zdjęcia budynku i otoczenia, co znacznie zwiększa szansę na efektywną sprzedaż.

6. Prowizja za efekty

Podpisując umowę na wyłączność, klient jest zobowiązany do zapłaty prowizji tylko jednemu pośrednikowi. Nie ma więc ryzyka, że inne agencje upomną się o wynagrodzenie za pracę włożoną np. w promocję oferty.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany do tego typu współpracy, poczytaj opinie naszych dotychczasowych klientów 🙂

Zapraszamy.

Artykuł przygotowany we współpracy z ekspertem portalu GetHome.pl.

Więcej
Remont starego domu. Formalności i koszty.

Remont starego domu

administrator 24 maja 2018

Remont starego domu

Dom z ogródkiem to marzenie wielu osób. Nie wszyscy decydują się jednak na kupno pustej działki i budowę. Alternatywą jest remont starego domu. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony, przy dobrym stanie budynku koszty mogą być znacznie niższe od budowy, jednak niekiedy stara bryła może nas ograniczać i nie pasować w pełni do naszej wizji domu.

Więcej
Zakup mieszkania i związane z tym formalności

Kupno mieszkania i związane z tym formalności

administrator 18 maja 2018

Kupno mieszkania i związane z tym formalności

Kupno mieszkania to wydarzenie, które wpływa na nasze przyszłe życie. Zakup ten wiąże się przeprowadzką, możliwością zaaranżowania przestrzeni według własnych upodobań, ale także z formalnościami: wizytami w urzędach, u notariusza czy koniecznością zapłaty podatków i uregulowaniem opłat. Czas potrzebny na załatwienie tych spraw warto wcześniej zaplanować i odpowiednio przygotować się do czekających nas procedur administracyjnych.

Więcej
Wynajmowanie mieszkania a posiadanie czworonoga

Mieszkanie przyjazne czworonogom

administrator 7 maja 2018

Mieszkanie przyjazne czworonogom

Rynek wynajmu mieszkań w Polce cały czas się rozwija. Mieszkanie na własność to dla wielu z nas inwestycja na wiele lat. Jednak zwiększająca się mobilność społeczeństwa powoduje, że rynek najmu mieszkań będzie rósł w siłę. Właściciele czworonogów bardzo często zastanawiają się, czy fakt posiadania psa lub kota może wpłynąć na odmowę zawarcia umowy przez właściciela lokalu.

Więcej
Aneks kuchenny i jego wpływ na mieszkanie

Pomysł na aneks kuchenny

administrator 27 kwietnia 2018

Pomysł na aneks kuchenny

Aneks kuchenny to obecnie najczęściej stosowane rozwiązanie. W starszym budownictwie było ono rzadkością. Aneks sprawdza się zwłaszcza w przypadku niewielkich mieszkań. Połączenie kuchni i pokoju dziennego ma wiele plusów, ale także i wad.

Więcej
Kupno kawalerki. Inwestycja w nieruchomości

Kawalerka – niewielka przestrzeń o dużych możliwościach

administrator 23 kwietnia 2018

Kawalerka – niewielka przestrzeń o dużych możliwościach

Niewielkie mieszkania cieszą się ogromną popularnością. Kupujących kusi niższa cena i dobra lokalizacja. Na atrakcyjność wpływa możliwość odsprzedaży takiej nieruchomości w przyszłości. Popularne są także kawalerki. Jest to doskonała opcja dla młodych osób, które chcą się usamodzielnić, a także dla singli, którzy nie potrzebują wielopokojowego mieszkania. Kawalerki to świetna alternatywa dla tych, którzy często zmieniają pracę i miejsce zamieszkania.

Więcej
Kupno działki i budowa domu. Dom energooszczędny

Zgodnie z najnowszymi trendami. Dom energooszczędny

administrator 6 kwietnia 2018

Zgodnie z najnowszymi trendami. Dom energooszczędny

Podczas budowy domu pod uwagę trzeba brać wiele elementów. Najczęściej budujący analizują cenę zakupu działki, robocizny i materiałów budowlanych. Już na samym początku warto zastanowić się nad przyszłymi kosztami związanymi z ogrzewaniem i możliwościami wykorzystania energooszczędnych rozwiązań.

Więcej
Mieszkanie dla pary. Kupno mieszkania

Mieszkanie idealne dla pary

administrator 26 marca 2018

Mieszkanie idealne dla pary

Idealne mieszkanie dla pary różni się od tego, które spełnia wszystkie wymagania singla. Dwie osoby potrzebują odpowiedniej przestrzeni. Konieczne staje się wydzielanie stref, które będą miejscem do pracy, relaksu i codziennych aktywności.

Więcej