fbpx

Aktualności

Remont starego domu. Formalności i koszty.

Remont starego domu

administrator 24 maja 2018

Remont starego domu

Dom z ogródkiem to marzenie wielu osób. Nie wszyscy decydują się jednak na kupno pustej działki i budowę. Alternatywą jest remont starego domu. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony, przy dobrym stanie budynku koszty mogą być znacznie niższe od budowy, jednak niekiedy stara bryła może nas ograniczać i nie pasować w pełni do naszej wizji domu.

Więcej
Zakup mieszkania i związane z tym formalności

Kupno mieszkania i związane z tym formalności

administrator 18 maja 2018

Kupno mieszkania i związane z tym formalności

Kupno mieszkania to wydarzenie, które wpływa na nasze przyszłe życie. Zakup ten wiąże się przeprowadzką, możliwością zaaranżowania przestrzeni według własnych upodobań, ale także z formalnościami: wizytami w urzędach, u notariusza czy koniecznością zapłaty podatków i uregulowaniem opłat. Czas potrzebny na załatwienie tych spraw warto wcześniej zaplanować i odpowiednio przygotować się do czekających nas procedur administracyjnych.

Więcej
Wynajmowanie mieszkania a posiadanie czworonoga

Mieszkanie przyjazne czworonogom

administrator 7 maja 2018

Mieszkanie przyjazne czworonogom

Rynek wynajmu mieszkań w Polce cały czas się rozwija. Mieszkanie na własność to dla wielu z nas inwestycja na wiele lat. Jednak zwiększająca się mobilność społeczeństwa powoduje, że rynek najmu mieszkań będzie rósł w siłę. Właściciele czworonogów bardzo często zastanawiają się, czy fakt posiadania psa lub kota może wpłynąć na odmowę zawarcia umowy przez właściciela lokalu.

Więcej
Aneks kuchenny i jego wpływ na mieszkanie

Pomysł na aneks kuchenny

administrator 27 kwietnia 2018

Pomysł na aneks kuchenny

Aneks kuchenny to obecnie najczęściej stosowane rozwiązanie. W starszym budownictwie było ono rzadkością. Aneks sprawdza się zwłaszcza w przypadku niewielkich mieszkań. Połączenie kuchni i pokoju dziennego ma wiele plusów, ale także i wad.

Więcej
Kupno kawalerki. Inwestycja w nieruchomości

Kawalerka – niewielka przestrzeń o dużych możliwościach

administrator 23 kwietnia 2018

Kawalerka – niewielka przestrzeń o dużych możliwościach

Niewielkie mieszkania cieszą się ogromną popularnością. Kupujących kusi niższa cena i dobra lokalizacja. Na atrakcyjność wpływa możliwość odsprzedaży takiej nieruchomości w przyszłości. Popularne są także kawalerki. Jest to doskonała opcja dla młodych osób, które chcą się usamodzielnić, a także dla singli, którzy nie potrzebują wielopokojowego mieszkania. Kawalerki to świetna alternatywa dla tych, którzy często zmieniają pracę i miejsce zamieszkania.

Więcej
Kupno działki i budowa domu. Dom energooszczędny

Zgodnie z najnowszymi trendami. Dom energooszczędny

administrator 6 kwietnia 2018

Zgodnie z najnowszymi trendami. Dom energooszczędny

Podczas budowy domu pod uwagę trzeba brać wiele elementów. Najczęściej budujący analizują cenę zakupu działki, robocizny i materiałów budowlanych. Już na samym początku warto zastanowić się nad przyszłymi kosztami związanymi z ogrzewaniem i możliwościami wykorzystania energooszczędnych rozwiązań.

Więcej
Mieszkanie dla pary. Kupno mieszkania

Mieszkanie idealne dla pary

administrator 26 marca 2018

Mieszkanie idealne dla pary

Idealne mieszkanie dla pary różni się od tego, które spełnia wszystkie wymagania singla. Dwie osoby potrzebują odpowiedniej przestrzeni. Konieczne staje się wydzielanie stref, które będą miejscem do pracy, relaksu i codziennych aktywności.

Więcej
Mieszkanie w kamienicy. Wady i zalety.

Połączenie tradycji i nowoczesności. Plusy i minusy mieszkania w kamienicy.

administrator 20 marca 2018

Połączenie tradycji i nowoczesności. Plusy i minusy mieszkania w kamienicy.

Stare kamienice są nieodzownym elementem architektonicznym wielu miast. Wyremontowane i odrestaurowane stanowią ozdobę i tworzą niepowtarzalny klimat, zupełnie odmienny od tego, który panuje na blokowisku. Mieszkanie w kamienicy ma swoje wady i zalety. Każdy, kto zastanawia się nad kupnem tego typu nieruchomości, powinien dokładnie przeanalizować plusy i minusy takiej inwestycji.

Więcej