fbpx
Wynajmowanie mieszkania a posiadanie czworonoga

Mieszkanie przyjazne czworonogom

administrator 7 maja 2018

Mieszkanie przyjazne czworonogom

Rynek wynajmu mieszkań w Polce cały czas się rozwija. Mieszkanie na własność to dla wielu z nas inwestycja na wiele lat. Jednak zwiększająca się mobilność społeczeństwa powoduje, że rynek najmu mieszkań będzie rósł w siłę. Właściciele czworonogów bardzo często zastanawiają się, czy fakt posiadania psa lub kota może wpłynąć na odmowę zawarcia umowy przez właściciela lokalu.

Pies jako lokator – wynajmowanie mieszkania

Obawy właścicieli mieszkań najczęściej dotyczą ewentualnych strat i zniszczeń w mieszkaniu. Kot może zniszczyć meble, a pies porysować podłogę. Oczywiście wszytko zależy od konkretnego zwierzęcia. Podczas podpisywania umowy, mimo że nie jest to wymagane prawnie, warto poinformować właściciela lokalu o tym, że razem z nami będzie mieszkał także pies lub kot. Właściciel może dodać do umowy zapis, który zobliguje najemcę do naprawienia szkód wyrządzonych przez zwierzę. Warto pamiętać o kaucji, która może pokryć koszty. Nastawienie właścicieli mieszkań co zwierząt zmienia się na plus, przeszkód w podpisaniu umowy nie widzą zwłaszcza ci, który sami mają czworonożnego przyjaciela.

Miasto przyjazne czworonogom

Miasto stara się wyjść naprzeciw oczekiwaniom właścicieli psów. Od 2013 roku nie trzeba uiszczać opłaty za posiadanie czworonoga. Powstało także kilka psich parków, które umożliwiają zabawę i aktywne spędzanie czasu. Jedna z takich atrakcji zlokalizowana jest niedaleko Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, a kwota zebrana z wejściówek wspiera właśnie schroniskowe zwierzaki. Psi park powstał także na Rubinkowie, w okolicach Starówki i Na Skarpie. Niektóre toruńskie restauracje chwalą się tym, że są lokalem przyjaznym psom. W Toruniu jest wiele miejsc idealnych na spacery z psem. Na Wrzosach i na Jarze mieszkańcy mogą cieszyć się z bliskości lasu. Dobrą opcją są także parki miejskie: Bydgoski i Tysiąclecia.

Wynajmowanie mieszkania, gdy mamy psa nie powinno być problemem. Wielu właścicieli mieszkań nie widzi problemu, by lokatorem był nasz czworonożny przyjaciel. W Toruniu powstało wiele miejsc przeznaczonych do zabawy z psem.