fbpx
Mieszkania na Rubinkowie. Opis dzielnicy

Rubinkowo. Osiedle z historią i ciekawymi ofertami mieszkań

administrator 16 kwietnia 2018

Rubinkowo. Osiedle z historią i ciekawymi ofertami mieszkań

Jedną z najpopularniejszych dzielnic mieszkaniowych w Toruniu jest Rubinkowo. Przebiega przez nie kilka kluczowych dla miasta ulic: Szosa Lubicka, Wschodnia, czy Skłodowskiej Curie. Pracę nad powstaniem pierwszego bloku rozpoczęto w 1974 roku.

Historia osiedla

Nawa osiedla nie jest przypadkowa. Teren dzisiejszego osiedla w XVIII w. stanowił posiadłość Jakuba Kazimierza Rubinkowskiego, pierwszego polskiego poczmistrza królewskiego. Początkowo powstał tam folwark, później przekształcony we wieś – Rubinkowo.

Pierwsze bloki zaczęły powstawać w latach siedemdziesiątych XX w, a osiedle szybko się rozrastało. Na początku lat osiemdziesiątych rozpoczęto budowę Rubinkowa II. Powstawały osiedlowe kluby Rubin i Jantar, szkoła podstawowa i przedszkole. Pod koniec lat osiemdziesiątych SM Rubinkowo, która w tym roku obchodzi swoje czterdziestolecie, składała się z 111 budynków wielorodzinnych i 100 domów jednorodzinnych. Historia osiedla jest silnie związana z Elaną. Spora część mieszkańców osiedla pracowała w fabryce.

Ciekawe oferty mieszkań

Na Rubinkowie można znaleźć bardzo atrakcyjne cenowo mieszkania. Mają one bardzo dobry rozkład pomieszczeń. Do kupienia są zarówno mieszkania 40-metrowe, jak i większe 60 czy 70-metrowe.

Osiedle to jest doskonale skomunikowane. Z łatwością można dojechać do każdej części miasta. Linia tramwajowa obejmuje głównie Szosę Lubicką i ulice Marii Skłodowskie-Curie, linia autobusowa także jest bardzo dobrze rozbudowana.

Zaletą mieszkania na tym osiedlu jest także to, że ma ono bardzo rozbudowane zaplecze. Funkcjonują przedszkola, szkoły, biblioteki, przychodnie i nie tylko. Zrobienie codziennych, a także większych zakupów nie jest problemem. Na osiedlu działa także targowisko, czyli popularny Manhatan.

Rubinkowo ma wiele plusów. Doceniają je między innymi osoby szukające swoich pierwszych mieszkań, czy też rodziny z dziećmi, gdyż dobra lokalizacja ułatwia codzienne czynności: takie jak dowożenie dzieci do szkoły, na basen, czy dojazd do pracy. Mieszkania na tym osiedlu są bardzo zróżnicowane, zarówno jeśli chodzi o cenę, wielkość, jak i rozkład.

Szukasz mieszkania? Sprawdź nasze oferty.

Źródła:

Toruński Serwis Turystyczny,

Gazeta Wyborcza Toruń: 40 lat SM Rubinkowo: jak powstało osiedle.