fbpx
Kupno kawalerki. Inwestycja w nieruchomości

Kawalerka – niewielka przestrzeń o dużych możliwościach

administrator 23 kwietnia 2018

Kawalerka – niewielka przestrzeń o dużych możliwościach

Niewielkie mieszkania cieszą się ogromną popularnością. Kupujących kusi niższa cena i dobra lokalizacja. Na atrakcyjność wpływa możliwość odsprzedaży takiej nieruchomości w przyszłości. Popularne są także kawalerki. Jest to doskonała opcja dla młodych osób, które chcą się usamodzielnić, a także dla singli, którzy nie potrzebują wielopokojowego mieszkania. Kawalerki to świetna alternatywa dla tych, którzy często zmieniają pracę i miejsce zamieszkania.

Kuszące ceny kawalerek

Garsoniery kuszą swoją atrakcyjną ceną. Jednak może okazać się, że cena za metr kwadratowy będzie wyższa niż w przypadku większych lokali. Jest to zauważalne zwłaszcza w dużych miastach. Dlatego kluczowe jest dokładnie przeanalizowanie budżetu i określenie własnych wymagań co do lokalu. Może okazać się, że zakup małego mieszkania dwupokojowego będzie niewiele droższy od kawalerki.

Zakup kawalerki pod wynajem to dobry pomysł na ulokowanie oszczędności, tutaj duże znaczenie może mieć lokalizacja i samo otoczenie budynków. Okolice uniwersytetu, centrum miasta czy bliskie sąsiedztwo biurowców, gwarantują zainteresowanie potencjalnych wynajmujących. Kupując kawalerkę, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na stan lokalu. Kosztowny remont może sprawić, że cała inwestycja będzie nieopłacalna.

Jak urządzić niewielką przestrzeń?

To, czy mieszkanie jest wygodne, czy można je ciekawie zaaranżować i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń, to główne czynniki, którymi kierują się zarówno kupujący, jak i wynajmujący. W kawalerce trzeba znaleźć odpowiednio dużo miejsca na stworzenie stref do relaksu i wypoczynku, ale także część do pracy i przygotowywania posiłków. Doskonale sprawdzają się wszelkie rozwiązania wielofunkcyjne. Niewielka ilość rzeczy znacznie ułatwia mieszkanie w kawalerce.

Małe, ale dobrze zaprojektowane mieszkania są bardzo popularne. Kawalerki to doskonała opcja dla młodych, mobilnych osób. To też dobry pomysł na inwestycję i wynajmowanie lokalu na przykład studentom. Kawalerka mimo niewielkich rozmiarów daje ogromne możliwości aranżacyjne.