fbpx
Mieszkanie dla pary. Kupno mieszkania

Mieszkanie idealne dla pary

administrator 26 marca 2018

Mieszkanie idealne dla pary

Idealne mieszkanie dla pary różni się od tego, które spełnia wszystkie wymagania singla. Dwie osoby potrzebują odpowiedniej przestrzeni. Konieczne staje się wydzielanie stref, które będą miejscem do pracy, relaksu i codziennych aktywności.

Kawalerka czy M2

Na początku może wydawać się, że jeden pokój dla młodego małżeństwa będzie wystarczający. Szybko jednak okazuje się, że taka niewielka przestrzeń jest zbyt mała. Jeżeli jedna osoba będzie chciała odpocząć, a druga w tym czasie ma w planie obejrzenie filmu akcji może dochodzić do spięć i nieporozumień. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest kupno nawet niewielkiego, dwupokojowego mieszkania. Dzięki temu łatwo można oddzielić strefę sypialną od dziennej, a nawet wygospodarować niewielkie stanowisko robocze, szczególnie przydatne w przypadku freelancerów. Obecnie najczęściej kupowane są właśnie mieszkania dwupokojowe.

Jak wydzielać strefy w niewielkim mieszkaniu

Małe mieszkanie wymaga dobrej organizacji przestrzeni. Tutaj przede wszystkim liczy się kreatywność. Wiele osób jako elementy dzielące przestrzeń wykorzystuje regały na książki, parawany, a także, ostatnio coraz popularniejsze, ażurowe ścianki działowe. Bardzo praktyczne są także wielofunkcyjne meble. Do małych mieszkań polecane są meble modułowe, które dają dowolną możliwość łączenia i dopasowywania do przestrzeni. Przykładem może być lustro łazienkowe z ukrytą szafką na kosmetyki. Możliwość odpowiedniego zagospodarowania warto przeanalizować już na etapie kupna mieszkania.

Myślenie o przyszłości

Podczas podejmowania decyzji o kupnie mieszkania warto pomyśleć o tym, jakie potrzeby będziemy mieli za kilka lat. Wtedy może okazać się, że będziemy potrzebowali dodatkowego pokoju: na przykład dla dziecka czy pracy w domu. Należy dokładnie przeanalizować lokalizację, w tym kwestię dojazdów i dostępności wielu placówek. Dla młodych małżeństw myślących o posiadaniu potomstwa kluczowe może być to, czy w okolicy jest żłobek, przedszkole czy plac zabaw.

Wybór odpowiedniego mieszkania nie jest łatwy. Decydując się na kupno, należy dokładnie przemyśleć swoje obecne potrzeby mieszkaniowe, ale także zastanowić się nad tym, jak mogą wyglądać najbliższe lata.